”Jurnalism înseamnă să publici ceea ce cineva nu vrea să fie publicat. Orice altceva e publicitate.” - George Orwell -

25.4 C
Constanța
sâmbătă, septembrie 23, 2023

ultima oră

POLITICĂ – Fără penali în funcțiile locale. Proiectul USR, adoptat de Parlament

Persoanele condamnate definitiv nu vor mai putea candida și nu vor mai putea fi...

Ultimile Articole

Top 5 greșeli comune în amenajarea livingului și cum să le eviți

Atunci când vine vorba de design interior, transformarea unei idei în realitate poate fi o provocare. Cu toate acestea, cu un plan...

Cum tehnologia ne ajută să menținem relații la distanță, profesional și personal

În era digitală în care trăim, tehnologia a devenit o parte indispensabilă a vieții noastre. Ne înconjoară în fiecare aspect al existenței...

Cum pot micile afaceri să profite de noutățile tehnologice

Trăim într-o eră a tehnologiei avansate, iar influența sa se face simțită în toate aspectele vieții noastre. De la telefoanele inteligente și...

De la plictisitor la fabulos: reamenajează-ți sufrageria în 5 pași simpli

Când vine vorba de mobilier sau decorațiuni, optează pentru materiale reciclate sau produse local. Nu numai că acestea sunt mai prietenoase cu...

S-a construit o sală de sport modernă pentru elevii din 2 Mai

Copiii din 2 Mai au la dispoziție, din 15 aprilie, un loc special pentru orele de sport. După ce construcția fost demarată de Primăria Limanu în 2019, ieri a fost inaugurată, la 2 Mai, prima sală de sport destinată copiilor din localitate. Această sală nouă, aferentă Școlii Gimnaziale din 2 Mai are toate dotările necesare pentru ca orele de sport să se desfășoare în condiții moderne.

„Este o zi specială pentru noi, locuitorii comunei Limanu. Este momentul pe care l-am asteptat încă din 2019, atunci când a fost eliberată autorizația de construire a acestei Săli de Sport. Am fost întotdeauna constienți de importanța acestui obiectiv pentru copiii din localitatea 2 Mai și, iată că avem încă o promisiune pe care am respectat-o față de comunitatea noastră. Au fost eforturi majore și recunosc că nu a fost un proces usor. Dar, iată-ne în fața unui vis împlinit! Copiii din 2 Mai au acum o Sală de Sport modernă, cu toate facilitățile necesare pentru a se antrena și, de ce nu, pentru a face performanță”, susține Daniel Gheorghe Georgescu, primarul comunei Limanu.

Valoarea proiectului a fost de 2,2 milioane lei, iar fondurile au fost asigurate exclusiv din bugetul Primăriei Comunei Limanu. Sala de sport din 2 Mai va fi, totodată și baza de antrenament pentru sportivii Clubului “Poseidon” Limanu-2 Mai.

„Limanu este o pepinieră de campioni pentru disciplina – Lupte! Facem performanță și acest lucru se vede la fiecare competiție în care sunt înscrisi sportivii noștri. Sub îndrumarea antrenorilor Cornelius Dorian Trucmel și Alina Elena Ivan, copiii  de la Clubul Poseidon au ajuns la campionate internaționale și au reușit performanțe extraordinare! Suntem alături de ei și trăim cu emoție fiecare competiție la care participă, iar de astăzi au si o sală modernă, unde să se antreneze, indiferent de sezon”, mai spune Daniel Gheorghe Georgescu.

La inaugurarea sălii de sport au mai fost prezenți Marilena Dragnea, subprefect, Florentina Cristache, director Direcția Județeană de Tineret și Sport, Vasile Vicol, președintele Asociației Județene de Lupte, Felix Stroe, senator de Constanța, Cristina Dumitrescu, deputat de Constanta, dar si Nicolae Moga, fost senator, cetățean de onoare al comunei Limanu.

Comentarii

Latest Posts

Top 5 greșeli comune în amenajarea livingului și cum să le eviți

Atunci când vine vorba de design interior, transformarea unei idei în realitate poate fi o provocare. Cu toate acestea, cu un plan...

Cum tehnologia ne ajută să menținem relații la distanță, profesional și personal

În era digitală în care trăim, tehnologia a devenit o parte indispensabilă a vieții noastre. Ne înconjoară în fiecare aspect al existenței...

Cum pot micile afaceri să profite de noutățile tehnologice

Trăim într-o eră a tehnologiei avansate, iar influența sa se face simțită în toate aspectele vieții noastre. De la telefoanele inteligente și...

De la plictisitor la fabulos: reamenajează-ți sufrageria în 5 pași simpli

Când vine vorba de mobilier sau decorațiuni, optează pentru materiale reciclate sau produse local. Nu numai că acestea sunt mai prietenoase cu...

BREAKING NEWS

Showroomul Regata din Constanta are o locatie noua!

Incepand cu data de 27 februarie 2023, cel mai mare Showroom Regata din Constanta isi desfasoara activitatea intr-o noua locatie! De acum,...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Comentarii